Z 300 000 hlasujících lidí na internetu se nejvíce, zhruba čtvrtina, názorově shoduje s Přemyslem Sobotkou (ODS). Vyšlo to z prvních výsledků volební kalkulačky projektu KohoVolit.eu. Paradoxně v prvním kole prezidentských voleb skončil Sobotka jen těsně předposlední.

Špatně si v názorové shodě nevedli ani další neúspěšní kandidáti. Největší shodu s Táňou Fischerovou mělo 15 % hlasujících a 11 % se Zuzanou Roithovou (KDU-ČSL).  Naopak vítěz prvního kola Miloš Zeman (SPOZ) si vedl dobře i z názorové stránky a více jak pětina lidí se s ním shodne nejvíc ze všech kandidátů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.