Měl to být největší projekt developerské společnosti Amadeus Real v Česku. Chystané stavbě rozsáhlého obchodního multifunkčního centra Corso za téměř tři miliardy korun na ploše necelých 35 tisíc čtverečních metrů v blízkosti historického jádra Plzně teď zabránilo referendum. V něm přes 35,5 tisíce Plzeňanů několik let připravovanou stavbu odmítlo.

Proti stavbě obchodního centra se loni postavila skupina aktivních obyvatel Plzně, mezi nimiž byli také špičkoví architekti, kteří dali dohromady 20 tisíc podpisů, aby se vůbec mohlo referendum konat. Martin Marek, mluvčí sdružení nazvané Plzeňané pro referendum, říká, že jde o historický úspěch obyvatel města. Corso by jinak vysálo život z nedalekého centra Plzně a zničilo řadu místních obchodníků a poskytovatelů služeb.

Co si od výsledku referenda slibujete?

Je jasné, že v Plzni nebude další obchodní centrum. Zavázali jsme zastupitele k tomu, že město musí podniknout všechny kroky, aby megalomanské centrum Corso v Plzni nevzniklo. To znamená například že město musí vypovědět nájemní smlouvu na pozemky, které má společnost Amadeus v tuto chvíli pronajaté a na kterých chtěla také stavět. Plus město může upravit regulační plán, který výstavbu podobného projektu omezí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.