Transparentní volební účty prezidentských kandidátů jsou nejen levný reklamní nástroj firem, ale i platforma pro vzkazy voličů směrem k uchazečům o post hlavy státu.

Opět se objevují zprávy, které pisatelé připojují k darům v řádu haléřů či jednotek korun. Jde o někdy vtipná prohlášení, jindy stroze podporující favorita, ale často i hanlivá. Někteří voliči dokonce skládají verše.

"Kéž Vám Češi vyndaj perka, na Hrad zvolí Schwarzenberga!" napsala například Drahomíra Žáková Miloši Zemanovi. Dodala, že "Na Hrad patří kníže, Zeman patří na tvrz" a ke vzkazu připojila necelou jednu korunu – přesněji 99 haléřů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.