Senátor Jiří Dienstbier v kampani nebojoval pouze o křeslo nástupce prezidenta Václava Klause, ale částečně i proti vlastní straně.

ČSSD je totiž stále ještě spojena se jménem bývalého předsedy a někdejšího premiéra Miloše Zemana. Alespoň částečně - prostřednictvím "prohaškovského" křídla, které kromě poslance a hejtmana Martina Haška zosobňuje například poslanec Zdeněk Škromach či místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová.

Právě rozštěpenost strany se nakonec odrazila nejen ve volebním výsledku Dienstbiera, ale nakonec i zvláštní podpoře kandidáta pro II. kolo volby. Ač se Jiří Dienstbier po celou dobu kampaně jednoznačně proti Miloši Zemanovi vymezoval a kritizoval jeho propojení s Václavem Klausem, Miroslavem Šloufem i netransparentním financováním, ČSSD nakonec dala Zemanovi před Schwarzenbergem přednost.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.