Pražští radní plánují vypsat tendr na svoz komunálního odpadu za více než miliardu korun. Už několik měsíců přitom vedení města tvrdí, že plánuje šestiletou zakázku.

Vítěz výběrového řízení by měl svoz zajišťovat od listopadu tohoto roku, smlouva by měla trvat 12 měsíců. Záměr schválila rada města, jak vyplývá z jejího úterního unesení.

Radní původně plánovali vypsat tendr na šestiletou zakázku s předpokládanou hodnotou 7,34 miliardy korun bez DPH. Výběrové řízení ale radnice dosud nevypsala.

Praha měla původně uzavřenou smlouvu na svoz odpadu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011.

Město chtělo vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem nakonec zrušilo. Nejnižší nabídka totiž byla o více než tři miliardy vyšší než předpokládaná cena.

Od té doby zastupitelé několikrát po sobě prodloužili smlouvu s Pražskými službami. Naposledy v prosinci loňského roku zadali firmě zakázku na deset měsíců za 826 milionů korun.

Hlavní město zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 procenta, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited.

Ta ji na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha v Pražských službách ovládá 77 procent akcií.

Související