Jedné z historických dominant pražské Libně – Paláci Svět, do jehož Automatu chodíval spisovatel Bohumil Hrabal, hrozí, že z něj téměř nic nezbude.

Přitom před více než rokem to s chátrající funkcionalistickou budovu vypadalo na rozdíl od podobných případů, jichž není v Česku málo, slibně. Její majitel Antonio Crispino, který palác vlastní od roku 1998, zahájil po složitých jednáních se zástupci Prahy 8 rekonstrukci. Jenže podle nich snahu objekt opravit jen předstírá, a tak se zdá, že na jeho jednání zůstávají krátcí.

"V tuto chvíli jsem již ztratil veškeré iluze, že pan majitel hodlá dům opravit, právě proto jsem inicioval prohlídku společně s Odborem výstavby a Inspektorátem bezpečnosti práce, kde bylo zjištěno, že na rekonstrukci interiérů budovy se vůbec nepracuje," tvrdí radní za Prahu 8 Tomáš Slabihoudek (TOP 09).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.