Sýry bez přidané náhražky rostlinných tuků, kvalitní majonézy, jogurty, utopenci z kvalitního masa a desítky dalších obdobných potravin ryze z tuzemských surovin. Takovou nabídku slibují nové specializované prodejny, o jejichž otevření ještě v tomto roce uvažuje Potravinářská komora.

Obchody mají být součástí velkých nákupních center, která jsou dnes často kapacitně nevyužitá, a kde proto není obtížné získat pronájem za rozumnou cenu.

O tom, kdo a jak by v budoucnu síť nových prodejen spravoval a provozoval, nemá komora ještě zcela jasno. Může to být jedna obchodní společnost zaštítěná komorou, nabízí se i možnosti franšízy. Základní kapitál by měly poskytnout samy firmy, které budou mít o prodej svého zboží zájem.

Nicméně naprosto zřejmé už je to, k čemu by měla chystaná prodejní síť sloužit: K propagaci a odbytu těch kvalitních českých potravin, které se do velkých obchodních řetězců nedostanou.

"Známe spoustu podnikatelů, jejichž zboží řetězce odmítají s poukazem na to, že se kvůli vyšší ceně neprodá v dostatečném množství. Obchodníkům se prý nevyplatí se tím zabývat. Jenže kvalitní klobásu nebo chleba prostě z levné nekvalitní suroviny nevyrobíte. Když ji nenajdou v supermarketech, chceme ji lidem nabídnout sami," vysvětluje záměr prezident Potravinářské komory Miroslav Toman.


 

Týdeník Ekonom č. 3/2013DALŠÍ PODROBNOSTI O PLÁNECH POTRAVINÁŘSKÉ KOMORY NAJDETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 17. LEDNA.

banner 2

 

 

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.