Na generálním ředitelství státního podniku Lesy České republiky v Hradci Králové zasahuje protikorupční policie. Podle předsedy dozorčí rady podniku Miroslava Zámečníka se detektivové zajímají o IT zakázky.

Tu největší v celkovém objemu přes jednu miliardu korun získaly firmy Dynn a Time Import. Peníze byly vyplaceny v letech 2009 až 2012.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej řekl, že nikdo zatím nebyl zadržen. Odmítl však sdělit další podrobnosti. "Provádíme určité úkony trestního řízení týkající se Lesů ČR," řekl jen.

Vedení LČR podle Miroslava Zámečníka s policisty spolupracuje. "Prostě si přišli pro další podklady, nedramatizujme to," podotkl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.