Bývalého premiéra a šéfa sociálních demokratů si Kolínští stále pamatují, i když ve městě téměř půl století nežije a posledních sedm let sem jezdí jen k hrobu své matky.

Místní hřbitov přitom patřil mezi jeho oblíbená místa od dětství. Neměl kamarády, a tak si sem chodil číst. Navíc bydlel s maminkou, která ho po rozvodu od dvou let s babičkou vychovávala v domku nedaleko odtud.

„Byla tu krásná lesoparková úprava,“ vysvětluje Miloš Zeman ve své knize Jak jsem se mýlil v politice, v níž částečně vzpomíná na dětství, studentská léta i období před vstupem do vysoké politiky. A dodává, že ve správci tehdy vzbudil podezření, že tam chce krást květiny.

„Na hřbitov chodil rád, to si pamatuji. Bydleli s maminkou kousek ode mne,“ potvrzuje Zemanovu zálibu jeho vrstevnice Zdeňka Majerová, pozdější kolínská starostka. Na prezidentského kandidáta nedá dopustit, a to nejen proto, že za své vlády přivedl do Kolína japonsko-francouzskou automobilku TPCA.

Právě Zemanova vláda přitom zadlužila Kolín, když nesplnila slib a nepomohla s financováním bytů pro zaměstnance automobilky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.