Cesta na Hrad zůstane pro jednoho z nich zavřená, naopak vítěz se může těšit na pět let ve funkci hlavy státu. Obě těžké váhy měly ve středu na programu hned dvě debaty – v podvečer se oba kandidáti střetli v debatě Českého rozhlasu, večer na TV Nova. Zdálo se, že po dlouhé kampani se už nemají navzájem příliš zaskočit. Benešovy dekrety, Klausova amnestie - témata, která už nikoho nepřekvapí.

"Chvílemi to vypadalo, že Schwarzenberg i Zeman jsou u konce svých sil. Jejich vystoupení na Nově připomínalo spíše šesté kolo mače dvou ztrhaných boxerů veteránů než televizní duel, podle něhož by se měli rozhodovat voliči. Jestli byl v hodinovém pořadu s typickým nováckým trademarkem někdo energický, tak bývalý brněnský rektor Jiří Zlatuška, který bojoval seč mohl za ministra zahraničí," hodnotí debatu šéf domácího oddělení HN Luboš Kreč.

Zatímco Zeman během celého pořadu stál, ministr zahraničí využil možnosti usednout na připravenou židli. Z výrazu tváří obou kandidátů šlo vyčíst jejich únavu z kampaně před rozhodujícím hlasováním. Nova chtěla divákům zprostředkovat reakce příznivců obou kandidátů z hospod. V Karviné však Zemanovy fanoušky "umlčela", protože redaktor Josef Svoboda zprostředkoval divákům "němý" vstup.

Oba kandidáti si mohli do studia na Nově pozvat tři příznivce. Schwarzenberg se mohl spolehnout na vysokoškolského pedagoga a bývalého senátora Jiřího Zlatušku, herečku Jitku Čvančarovou a zpěváka Matěje Rupperta. Zlatuška uvedl, že v prvním kole ministra zahraničí nevolil, nicméně teď má o jeho podpoře jasno.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.