Jen pár kroků za vídeňskou operou je kavárna Tirolerhof. Potahy na lavicích jsou ošoupané a skrz okna trochu táhne. „Tady je Karel Schwarzenberg doma, když je ve Vídni,“ říká Jana Patsch, novinářka a dlouholetá známá Schwarzenberga. Ten vždycky sedává v zadní části kavárny, kde se smí kouřit.

V novinách, které tu nyní leží na stolech, jsou velké články o Schwarzenbergově kandidatuře na českého prezidenta. U vedlejšího stolu starší pánové diskutují o jeho šancích. Ve Vídni je známou a prominentní postavou.

Schwarzenbergově podnikání se v Česku daří. Jeho firma vykázala zisk 28 milionů - čtěte ZDE

To ale není samo sebou. Když jeho rodina opustila v roce 1948 Československo, neměla vlastně vůbec nic. A ani kníže nevypadal vždycky jako ze žurnálu. Kalhoty mu byly krátké, sako měl malé a boty nosil už někdo před ním. Nejprve žila rodina nedaleko Salzburgu u babičky Fürstenbergové, která je vlastně živila.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.