Miloše Zemana považuji za jednoho ze tří nejvýraznějších politiků polistopadových dějin. Na druhou stranu kandidát, který jde žádat o podporu předsedu komunistické strany Vojtěcha Filipa, nemůže dostat můj hlas, říká v rozhovoru pro páteční Hospodářské noviny premiér Petr Nečas.

S argumenty rodiny Václava Klause proti „nedostatečnému češství“ Karla Schwarzenberga premiér nesouhlasí.

„Pokud byl někdo přinucen odejít do exilu, neznamená to, že není srdcem v Česku. To už bychom mohli kritizovat za emigraci třeba Jana Amose Komenského,“ říká Nečas.

„Schwarzenberg v posledních týdnech udělal tolik neprozřetelných kroků a dopustil se tolika nepromyšlených výroků, že udělal dost pro to, aby o můj hlas přišel.(...) Ale nyní to se skřípěním zubů prázdnou obálkou neskončí. Budu volit Karla Schwarzenberga," prohlásil Nečas o prvním místopředsedovi vlády.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.