Ve volebním štábu Miloše Zemana se objevil i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. Doufá, že se po zvolení Miloše Zemana obnoví dialog s Hradem, jako tomu bylo za dob Václava Havla. O poraženém kandidátovi říká, že má sociální cítění, ale nedokázal ho jako předseda TOP 09 prosadit.

Jak si myslíte, že se změní pozice odborů po zvolení Miloše Zemana prezidentem?

Oproti době, kdy byl prezidentem Václav Klaus, se pravděpodobně změní to, a já se o to budu snažit, že obnovíme pravidelné schůzky, které jsme měli s Václavem Havlem. Ty byly jednou za půl roku, kdy nás vyslechnul a chtěl znát názory "podhradí", co se děje ve firmách, institucích, kde máme vliv. To si myslím, že bude Miloš Zeman dělat taky. A to je jedině ku prospěchu věci, když jste obklopen jenom svými poradci, tak fungujete v jakémsi vakuu, ze kterého se nemůžete dostat.

Václav Klaus tedy o žádnou takovou spolupráci nestál a říkáte, že se uzavřel v kruhu svých poradců?

Já nechci Václavu Klausovi vstupovat do svědomí, ale když si vzpomenu na doby, když jsme společně seděli v Radě hospodářské a sociální dohody, kde ani on neměl moc velký zájem na takováto jednání chodit, tak si ve své podstatě odpovídám. On byl přesvědčený o úloze odborů jinak než my a z toho to pramenilo. Je to jeho chyba.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.