V sobotu odpoledne byl v pražském Top Hotelu rok 1998. Rok, kdy Miloš Zeman sestavil svoji legendární vládu. Její členové a dávní Zemanovi političtí spojenci přišli utužit své vazby s novým prezidentem České republiky.

Za své nejslavnější éry coby ministři privatizovali banky a velké podniky. Za jejich vládnutí byl spuštěn Temelín a Česko vstoupilo do NATO. Pak ale většina z nich zmizela společně se Zemanem na téměř deset let z politiky. Až v sobotu o sobě dali zase vědět. Podívejte se, kdo se ze Zemanových pohrobků dnes snaží připomenout.

Jan Kavan

Bývalý ministr zahraničí v Zemanově vládě. Opředen mnoha vážnými skandály. V rozhovoru, který pořídili zahraniční novináři, například prohlásil, že při obchodu se stíhačkami Gripen dostalo několik českých politiků úplatky.

Kavanův tajemník Karel Srba si odseděl osm z celkových dvanácti let ve vězení za přípravu vraždy novinářky Sabiny Slonkové.

Kavan se také podle informací Rádia Česko v roce 2009 pokusil na vlastní pěst dojednávat rozhovory s Hamásem, a to během návštěvy delegace politiků národních parlamentů EU v Gaze. Schůzka přitom měla zkomplikovat jednání EU s Izraelem.

Miroslav Grégr

Atomový dědek, jak mu přezdívali sociální demokraté. Bývalý ministr průmyslu je jedním z mužů, kteří stojí za vznikem SPOZ.

Je otcem takzvaného SuperČEZu, tedy spojení výrobce energie ČEZ s distribuční sítí. Za Grégra byla spuštěna Jaderná elektrárna Temelín. Má silné vazby a kontakty na ruské energetické a průmyslové firmy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.