Ještě nedávno se o něm často hovořilo jako o budoucím lídrovi sociální demokracie, prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier navíc mnohé překvapil ziskem 16 procent hlasů v prvním kole. Navzdory tomu jeho pozice uvnitř strany oslabuje a několik týdnů před stranickým volebním sjezdem zesilují hlasy proti němu.

V ČSSD měl už dřív dost oponentů, Dienstbierovi ale nyní vůbec nepomáhá, že se i po prvním kole prezidentských voleb ostře vymezil proti Miloši Zemanovi, zatímco vedení strany jej opatrně podpořilo.

„Měl se chovat kontinuálně. Když vyžadoval podporu od ostatních členů vedení a respektování usnesení, měl se chovat stejně. Nechoval se tak. Porušil rozhodnutí grémia a předsednictva strany. To je věc na vnitřní debatu,“ řekl první místopředseda strany Michal Hašek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.