Nový prezident Miloš Zeman si na Hrad nepřivede jen vlastního řidiče a tajemníka, jak avizoval, ale daleko víc lidí. Mnozí z těch, kteří stáli 10 let po boku Václava Klause, s ním totiž po skončení funkčního období chtějí odejít.

To je i případ kancléře Jiřího Weigla, kterého krátce po svém zvolení Miloš Zeman jmenoval, že by měl ve funkci zůstat.  Ten to však prostřednictvím prezidentova mluvčího Radima Ochvata odmítnul.

„Doktor Weigl po 23 letech spolupráce s Václavem Klausem považuje za správné odejít se současným prezidentem,“ tlumočil kancléřovo rozhodnutí Ochvat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.