ODS utrpěla v několika posledních volbách debakl, připouští místopředseda strany Jiří Pospíšil.

Zároveň by ale podle Pospíšila bylo chybou, kdyby z toho předseda ODS Petr Nečas nyní vyvozoval osobní odpovědnost.

"Spíše sázím na to, že Petr Nečas začne plnit to, co sliboval na kongresu. Dávám mu půl roku," říká v rozhovoru pro IHNED.cz.

ODS utrpěla v krajských, senátních i prezidentských volbách debakl. Výkonná rada po pondělním jednání ale vydala jen mírné usnesení. Jak je to možné?

Na výkonné radě proběhla relativně intenzivní debata, která trvala víc než tři hodiny. Padala tam silná slova. A já z toho mám silný pocit, že ODS nechce problém zametat pod koberec. Podle mě není důležité, jakou formu usnesení má. Důležité je, že ODS si uvědomuje, že ten debakl byl obrovský a že s tím něco musí dělat.

Zazněly v diskusi i návrhy na svolání mimořádného kongresu ODS?

To na výkonné radě nezaznívalo. Ale že v některých regionech se debatuje o tom, že by mělo dojít ke změnám ve vedení, to v debatě zaznělo. Ale nikdo s takovým návrhem nepřišel.

Měl by z debaklu vyvodit důsledky i předseda ODS Petr Nečas?

To já si nechám na další stranickou debatu. Nebudu teď posílat laciné recepty přes média.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.