Martin Barták půjde k soudu. Podle státního zastupitelství v Ostravě si měl říct o úplatek ve výši pěti milionů dolarů v souvislosti se zakázkou na vozidla Tatra. V té době byl Barták prvním náměstkem ministryně obrany Vlasty Parkanové.

Spolu s Bartákem je obžalován i jeho přítel a zbrojař Michal Smrž. Ten je však stíhán pouze pro podvod – podle si policistů si rovněž řekl o peníze, ale neměl prý možnost zakázku výrazněji ovlivnit.

„Dnešního dne jsme podali obžalobu ke Krajskému soudu v Ostravě na dva obviněné. Jeden z obviněných je lékař, který byl v té době ve funkci prvního náměstka ministryně obrany. Stíhán je pro trestní čin příjímání úplatku,“ potvrdil ve čtvrtek serveru IHNED.cz státní zástupce Dušan Táborský.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.