Z účtu Poslanecké sněmovny putuje na účet poslance Davida Ratha měsíc co měsíc 56 tisíc korun. A to přesto, že zákonodárce od poloviny května loňského roku tráví čas ve vazební věznici kvůli podezření z korupce. Na svůj plat má přesto nárok. A nejen to.

Za loňský rok Poslanecká sněmovna vyplatila za provoz Rathovy kanceláře a různé znalecké posudky více než 1,13 milionu korun. Vyplývá to z přehledu poslaneckých náhrad, o nichž informuje server Lidovky.cz.

"David Rath je stále poslancem Parlamentu České republiky, jeho mandát nezanikl, on sám se ho nevzdal a Kancelář Poslanecké sněmovny je podle platných právních předpisů a při splnění daných podmínek povinna  náhrady vyplatit," uvedl pro IHNED.cz ředitel tiskového odboru sněmovny Roman Žamboch.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.