Plánovaná výstavba budovy skupiny PPF na Vítězném náměstí v Praze zničí tamní genius loci, protestuje Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD). Sdělil to prezident asociace Pavel Ries. Proti stavbě má námitky i část opozičních zastupitelů v Praze 6. Objekt se zhruba 18 000 metrů čtverečních pro kanceláře, obchody i veřejné prostory chce PPF začít stavět na jaře 2014. Zastupitelstvo Prahy 6 bude o stavbě jednat ještě 15. února.

„Vítězné náměstí je těžištěm zástavby Dejvic a Bubenče realizované převážně podle koncepce Antonína Engela z počátku první republiky,“ připomněl Ries. Náměstí je sice podle něj jen torzem původního záměru a je potřeba ho dokončit, ale ne objekty, jako je budova PPF. „Naprosto ignoruje jakýkoli kontext s okolím,“ zhodnotil návrh PPF.

„Architekturu budovy LINE na Vítězném náměstí oceňují renomovaní architekti, mezi kterými je například Eva Jiřičná, historik architektury Zdeněk Lukeš nebo architekt Johny Eisler,“ upozorňuje Jan Chromeček člen představenstva společnosti Vítězné náměstí, která je kontrolována skupinou PPF. „Vítězný návrh byl vybrán odbornou porotou v soutěži České komory architektů. Budova plní všechny regulativy pro dané území. Zlepší místní občanskou vybavenost. Dostavbu prosazují také místní obyvatelé v dané lokalitě,“ vysvětluje Chromeček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.