Bývalý ředitel sekce vyzbrojování Jiří Staněk patřil svého času k nejvlivnějším úředníkům ministerstva obrany. Svým podpisem potvrdil řadu armádních nákupů a to včetně tři a půl miliardového kontraktu na letadla CASA, kvůli kterému ho dnes stíhá protikorupční policie. Zájem o Staňkovy služby neutichl ani poté, co na ministerstvu obrany skončil – podle zjištění HN pracuje „na vedlejšák“ pro nově vzniklý Vojenský technický ústav, jenž má ambici stát jedním z nejdůležitějších vývojářských pracovišť českého státu.

„Je to můj poradce. Radí mi, kam mám podnik směřovat a kontroluje smlouvy, které podepisujeme,“ vysvětluje ředitel ústavu Václav Irovský. Staňkovi podle svých smluv neplatí, žádné velké částky – měsíčné prý jde o 20 tisíc korun. „Pan Staněk má velké znalosti v rezortu obrany. Nebudu ho přeci odepisovat proto, že jako úředník pracoval na zakázce, která čtyřikrát prošla vládou,“ dodává Irovský k stíhání svého poradce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.