Pro vládní tryskáč Challenger měli dosud politici jistou slabost. Přestože jim svými poruchami a nouzovými přistáními dopřával občas adrenalinové zážitky, patřil k nejpopulárnějším strojům takzvané vládní letky.

Ministerstvo obrany, které ještě na podzim hlásilo, že s letounem už více nepočítá, má nyní pro politiky dobrou zprávu: Challenger bude chtít provozovat dalších devět let. „Vzhledem k aktuálnímu stavu dopravního letectva a nedostatku peněz na nákup nových letounů se další provozování Challengeru jeví jako potřebné,“ říká mluvčí Vladimír Lukovský. Ministerstvo tak již začalo hledat peníze na generální opravy motorů, které mají prodloužit životnost letadla.

 Toto rozhodnutí má přitom význam nejenom pro politiky, ale také pro zbrojařskou firmu Omnipol, která letounu kanadské výroby dosud zajišťovala servis. Armáda totiž s velkou pravděpodobností bude znovu potřebovat její služby, za které si dosud účtovala desítky milionů ročně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.