Může to sice vypadat jako zdvořilostní schůzky, ve skutečnosti už ale začal čerstvě zvolený prezident Miloš Zeman pracovat. Oficiálně sice bude uveden do úřadu až 8. března, ale už teď řeší některá témata, která nesnesou odkladu. Ve své kanceláři na pražském Loretánském náměstí se u něj střídají politici na méně formálních, ale i oficiálně ohlášených schůzkách.

Zeman s nimi už teď v předstihu řeší resty, které zbyly po Václavu Klausovi – nejvíc asi hoří jmenování nových velvyslanců. Už koncem týdne jej čeká jednání s konkurentem z druhého kola volby, ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. „Žádná jména však Miloši Zemanovi nenesu. Hodlám si jej pouze vyslechnout, co mi chce říci,“ řekl k tomu sám šéf české diplomacie.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.