Pokud rodiči "ujedou nervy" a dítě za prohřešek plácne, nepovažuje to předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková za týrání. Důležité podle ní je, jestli má dítě jistotu, že ho matka a otec milují a přijímají ho.

"Většina poruch chování stejně vychází z toho, že vztahy v rodině nefungují, nebo z hyperaktivity, za kterou dítě nemůže," říká Vodičková k výchovným potížím v rodinách.

Soud nejprve vyřkl pro matku, která syna potrestala vařečkou, podmíněný roční trest. Nově jej zprostil obvinění. Jak jste vnímala prvotní rozhodnutí soudu a jak vnímáte změnu?

Pokud vím, chlapec už je doma, vztahy mezi ním a matkou se urovnaly. Takže tím verdiktem nejsem rozhořčena. Tam ale nešlo pouze o bití, ale o to, že matka neměla k synovi takový vztah jako k dceři. Tím dítě často trpí víc, než pokud dostane – výjimečně – na zadek. Pokud ví, že mu rodiče projevují lásku a přijímají ho, pak ho jednorázový výprask nepoškodí. Pro dítě je důležité, aby ho rodiče měli rádi, nesrovnávali ho s druhým sourozencem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.