Už jen několik dní a policie bude moci uzavřít tři čtvrtě roku trvající vyšetřování korupční aféry poslance Davida Ratha a dalších deseti obviněných.

„Případ je téměř uzavřen, většina obviněných už podepsala protokol o tom, že se seznámili se spisem. Čekáme ještě na některé obviněné, kteří požádali o prodloužení lhůty na první dny příštího týdne. Vyhověli jsme jim,“ řekl serveru IHNED.cz dozorující žalobce Petr Jirát z Krajského státního zastupitelství v Praze.

Jirát předpokládá, že policie do konce února zkompletuje současných 77 šanonů a vypracuje návrh na podání obžaloby, v němž Jirátovi sesumíruje všechny události, o kterých se domnívá, že byly protizákonné.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.