Otec první dámy Livie Klausové Štefan Miština spolupracoval s Tisovou vládou a po válce byl aktivní v komunistické straně. S tímto zjištěním přišel deník Lidové noviny, který upozorňuje na nevybíravé výroky rodiny Klausových na adresu Karla Schwarzenberga v prezidentské volbě. Václav Klaus mladší napsal ve svém blogu o otci Schwarzenberga, že spolupracoval s Goebbelsem.

Nyní se ukazuje, že dědeček Klause mladšího byl výkonným byrokratem v dobách Tisova Slovenska. Jeho podřízení v úřadu, který zaváděl cenzuru a perzekuci Židů, spolupracovali i s gestapem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.