Od března Český hydrometeorologický ústav skončí s dlouhodobými předpověďmi. Informace o počasí nebudou už tak konkrétní. Proč? Kvůli tomu, že dlouhodobé prognózy s přesnými údaji často nevycházely, sdělil mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák. Nový systém v hydrometeorologickém ústavu testují už nyní. 

"Na rozdíl od krátkodobých a střednědobých předpovědí není měsíční výhled počasí zaměřen na předpověď konkrétních hodnot teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny," vysvětlil Dvořák.

Nové předpovědi tak budou jen udávat, zda se očekávají nadprůměrné, či podprůměrné teploty či srážky. Budou ukazovat spíše očekávaný trend ve vývoji počasí a celkový charakter počasí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.