Vloni v červenci se ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) pochlubil novým projektem: specializovaný web Potraviny na pranýři ukáže českým spotřebitelům závadné či falšované potraviny. Ministr zároveň řekl, že na webovou stránku budou přispívat všechny dozorové úřady spadající pod jeho resort.

Jenže po půlroce je realita jiná. Portál, který si získal velkou oblibu, vyhrál jednu z cen českého internetu a za více než šest měsíců provozu ho navštívilo více než 1,7 milionu lidí, plní detailními informacemi prakticky pouze jediný ze všech Bendlových úřadů – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která web zároveň provozuje.

Získat informace o tom, co odhalila například veterinární správa nebo kontroloři, kteří dozorují kvalitu rostlin, tam zatím není možné.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.