Někdo měl obavu, že bude vláčen po soudech za výrok "vládne nám vláda lumpů". Jiný se bál, že už nebude moct jezdit zákazem vjezdu.

V historii se imunitě věnovali poslanci i senátoři mnohokrát. IHNED.cz přináší deset nejlepších výroků, které se jí týkají.

1998: Petr Vrzáň (SPR-RSČ)

Domnívám se, že důvodem k podání této novelizace je četnost dopravních přestupků, zejména pak lihové problémy některých jedinců, jichž není prosta ani tato komora. Jsem však osobně přesvědčen, že je nepřípustné, aby z důvodu několika podobných provinění, která se pravděpodobně dají spočítat na prstech jedné ruky, bylo takto zásadním způsobem zasaženo do svobody výkonu mandátu 281 zákonodárců, a ti byli vydáni na milost a nemilost úředníkům moci výkonné. 

1999: František Pejřil (ODS)

Podle mého názoru se jedná o drobnou populistickou novelu.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.