Tři veřejné soutěže ze zlaté éry českých losovaček jdou k soudu. Stavební společnosti Skanska a Alpine Bau podaly žalobu kvůli losování, které je podle nich připravilo o šanci získat zakázku. A jestli u soudu uspějí, může jít o obrovský průlom: rázem by byly zpochybněné stovky výběrových řízení, v nichž se točily miliardy.

Především: losování finalistů tendrů, kvůli nimž se firmy soudí, zajišťovala tak trochu záhadná krabička s displejem a třemi tlačítky. Uvnitř se skrýval počítač, nikdo ale nesměl vědět, jaký program losování ovládá. Ani jak je zabezpečený proti zneužití.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.