V příštím týdnu by do Prahy mělo přijet zhruba šest tisíc mladých Dánů. Tamní prázdniny budou trvat ještě celý příští týden. Pražská policie proto ponechá zesílené hlídky nejen v průběhu víkendu, ale i celý příští týden. Řekla to policejní mluvčí Eva Kropáčová s odkazem na informace z dánského velvyslanectví.

Podle dánského velvyslance v ČR Christiana Hoppeho je Praha obecně u dánských turistů oblíbená, každoročně jich do české metropole přijede kolem 200 tisíc.

Masové zájezdy mládeže v době jarních prázdnin jsou ale relativně nový trend. "Praha je velmi hezké město, mládež však láká také levné pivo," cituje ambasadora deník Bergenske Tidende.

Podle Kropáčové zatím Prahu navštívilo asi osm tisíc studentů, kteří v metropoli v průměru zůstávají dva až tři dny. Od začátku týdne policie řeší denně zhruba deset incidentů.

Prázdniny jako noční můra

Svůj pobyt v Praze přitom podle dánského tisku řada studentů líčí jako noční můru. Jedná se o mladé lidi, kteří se zúčastnili některého z levných zájezdů za alkoholem a zábavou do české metropole, jež nabízejí školákům čím dál častěji dánské cestovní kanceláře.

V uplynulém týdnu česká policie zaznamenala dvě rvačky mezi dánskými studenty, které skončily bodnými zraněními, opilá dánská mládež rovněž zdemolovala množství hotelových pokojů a napáchala škody za desetitisíce českých korun. Dánská média si incidentů obšírně všímají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.