V průběhu noci napadla nová vrstva sněhu v Praze, Středočeském a Ústeckém kraji. Vlivem tajícího a opět namrzajícího sněhu hrozí ledovka na silnicích a kluzká vozovka způsobila několik dopravních nehod.

Dopravu v Praze zkomplikovala v sobotu ráno na některých místech vrstva sněhu. Opatrní by řidiči měli být například v Praze 10, problémy mohou mít i na Pražském okruhu. V centru města srazil po sedmé hodině autobus chodce, který utrpěl zranění. Zraněn byl i člověk, kterého srazilo auto ve Francouzské ulici.

Řidiči by si měli dávat pozor i v okolí hlavního města. Silnice druhých a třetích tříd tam může pokrývat vrstva nového sněhu, frekventovanější komunikace jsou často mokré po chemickém ošetření.

Ve východní části Ústeckého kraje i ráno hustě sněžilo. Silnice na Ústecku, Děčínsku a Litoměřicku jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Litoměřicku se mezi sedmou a osmou ráno staly tři dopravní nehody, podle policejního Centra dopravních informací při nich nikdo nebyl vážně zraněn.

Na jihočeských silnicích si dnes řidiči musí dát pozor na zbytky zledovatělého sněhu. Někde zhoršuje viditelnost sněžení a mrznoucí mlhy. Dopravní servery varují před ledovkou na Českokrumlovsku, ale také na Táborsku. Zledovatělé jsou především lesní úseky a ty, na kterých se nesmí používat chemie.

Na Vysočině v sobotu dispečink zimní služby cestářů doporučuje jízdu se zvýšenou pozorností řidičů. Vozovky silnic druhé a třetí třídy jsou místy zledovatělé, a to zejména na Pelhřimovsku a Žďársku, ujetá vrstva sněhu krytá posypem je také na Havlíčkobrodsku. Pozor na dálnici D1, její povrch je většinou holý a mokrý, ale mezi 100 až 40 kilometrem na ní leží sníh a je kluzká.

S maximální pozorností by měli jet řidiči na Žďársku v okolí Tří Studní a Vlachovic, v lesních úsecích je tam ledovka krytá posypem. Meteorologové varují před lokálním náledím, sněžením a také mrznoucími mlhami nebo mrholením.

Na jižní Moravě jsou silnice druhých a třetích tříd sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Například na Znojemsku silničáři varují před ujetou vrstvou sněhu, která je ale krytá posypem.

V Olomouckém kraji může dopravu na silnicích během soboty zkomplikovat hustá mlha. Silnice v kraji jsou již většinou holé, jen na Jesenicku mohou řidiči narazit na rozbředlý sníh i na hlavních cestách. Na Prostějovsku zase správci cest nad ránem varovali, že kvůli poklesu teplot vozovky namrzají.

"Vozovky namrzaly v časných ranních hodinách, nyní už jsou všechny posypané, mělo by to být v pořádku. Cesty jsou již převážně holé a mokré," řekla pracovnice prostějovské správy silnic.

Také na Přerovsku a Olomoucku jsou již cesty převážně jen mokré. Správci cest ale upozorňují, že kvůli husté mlze je dohlednost na cestách do 100 metrů.

Problémy mohou mít řidiči i na Vyškovsku, kde jsou silnice druhé a třetí třídy mokré. Cestáři varují, že ve vyšších polohách mohou namrzat. Sjízdnost je v regionu bez omezení. I ve výše položených oblastech Pardubického kraje zůstává na silnicích druhých a třetích tříd ujetý sníh. V Krkonoších v noci napadlo deset centimetrů sněhu.

Teplota se v nížinách pohybuje okolo nuly a předpokládá se, že sníh bude v průběhu soboty pomalu odtávat.

Během soboty bude zataženo až oblačno, místy bude sněžit. V polohách pod 300 metrů se bude sníh mísit s deštěm. Ojediněle se budou vyskytovat mlhy, které mohou ráno a dopoledne namrzat. Sobotní teploty budou -1 až 3 stupně, na horách kolem -2.

Související