Dopravní letouny CASA během dosavadní tříleté služby v českém letectvu už zvládly několik důležitých cest. Bezpečně odvezly například poslance do Štrasburku, basketbalovou reprezentaci do Polska nebo koně Převalského do Mongolska. K zásobování vojáků v zahraničí, což byl oficiálně jeden z argumentů pro jejich nákup, je však armáda nevyužije ani v případě mise v africkém Mali.

Důvod? Letadla za 3,6 miliardy nejsou určena pro cesty na delší vzdálenosti ani k přepravě rozměrnějších nákladů. "Do operace v Mali plánujeme spolu s vojáky vyslat také několik kusů vozidel Landrover, případně lehkých obrněných vozů Iveco. Tuto techniku bychom našimi letadly neodvezli," vysvětluje náčelník generálního štábu Petr Pavel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.