Letošní vítěz v pořadí kateder sociologie je jedním z největších překvapení aktuálního hodnocení HN.

Sociologové z pražské Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kteří se v loňském žebříčku dělili o první místo s kolegy z brněnské fakulty sociálních studií, letos přesvědčivě zvítězili.

Brno se tak po šesti letech, kdy HN sociologii hodnotí, posunulo na třetí místo za pražskou Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy.

Oběma fakultám pomohly především jejich vědecké výsledky, které školám uznala a obodovala rada vlády pro vědu a výzkum. Množství vědeckých výstupů i jejich bodové ohodnocení pak poměřujeme s počtem pedagogů, kteří na katedrách působí. Právě tato kategorie byla ještě loni brněnskou doménou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.