Kdyby chtěl čerstvě zvolený předseda Věcí veřejných Vít Bárta rozdělit členům své partaje rovným dílem všechny peníze, které kdy strana inkasovala ze státní pokladny, musel by vyplatit přesně 172 449 korun.

A na případnou pověstnou obálku by mohl ještě připsat: jsme nejefektivnější parlamentní politická strana co do příspěvků ze státní kasy v přepočtu na jednoho člena.

Je to tak. Věci veřejné nemají tak početnou členskou základnu jako giganti ODS či ČSSD, a přesto si v posledních téměř čtyřech letech pomohly k obrovským penězům – celkem inkasovaly z eráru více než 140 milionů korun. Proto je pro ně přepočet na jednoho partajníka tak lichotivý.

Zajímavé srovnání vyplynulo z dat ministerstva financí, která podrobně prozkoumal a zanalyzoval datový tým serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.