Všechny státní úřady (ale v případě zájmu i kraje a obce) budou nakupovat telekomunikační služby z jednoho místa formou elektronických aukcí. Dražba stlačí ceny dolů a ročně se tak ve státní správě uspoří stovky milionů korun ročně. Na tomto ambiciózním plánu se loni v květnu shodla vláda Petra Nečase.

Jenže teď, měsíc před plánovaným startem celé akce, je všechno jinak. V prosinci se do hry vložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a projekt připravovaný ministerstvem vnitra zbrzdil tak, že akci už podle všeho nebude možné stihnout.

Ministr vnitra Jan Kubice proto požádal premiéra Nečase, aby do programu jednání vlády zařadil mimořádný bod, který se bude zabývat právě projektem oficiálně nazývaným Koncepce nákupu datových a hlasových služeb Komunikační infrastruktury veřejné správy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.