Posledních šestnáct let se Jana Slanařová spoléhala na své dvě dcery. Živily ji, pomáhaly a podporovaly, když ze dne na den přišla nečekaně o práci. Celní správa ji vyhodila poté, co závodní lékař Slanařové ukončil neschopenku, aniž jí o tom řekl.

Jestli zapomněl, nebo to udělal schválně, se nikdy nevysvětlilo. Dopady na Slanařovou to mělo okamžitě. Kvůli absenci dostala výpověď. Na vysvětlování v zaměstnání nikdo nereagoval.

A tak se sekretářka začala soudit. Po nekonečných devíti letech proces vyhrála, do práce ji ale celní správa stejně nevzala. Přišla s novým argumentem - paní Slanařová nesložila přísahu, proto už nemůže být celníkem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.