Chcete dosáhnout na statisíce či dokonce miliony korun ze státní kasy? Založte politickou stranu, sežeňte silnou osobnost jako lídra a nasaďte ji do voleb do Evropského parlamentu. Právě v nich totiž titěrné strany nejvíce bodují a získávají až sedmiciferné příspěvky z eráru.

Ukazují to statistiky ministerstva financí, které eviduje státní příspěvky politickým stranám za posledních patnáct let.

Server IHNED.cz tato data uspořádal a vyplynul z nich evidentní závěr: volby do Evropského parlamentu v roce 2009 byly zajímavou žní pro menší partaje jako jsou Strana zdravého rozumu, Politika 21 Jany Bobošíkové, extrémně pravicová Dělnická strana nebo Pravý blok Petra Cibulky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.