Ozbrojení lupiči ve čtvrtek dopoledne na Prostějovsku přepadli vůz převážející peníze a podle informací Hitrádia Orion z něj ukradli asi 30 milionů korun. Lupiči byli prý vyzbrojení brokovnicemi a samopalem.

Podle policejní mluvčí Marie Štrbákové nebyl při přepadení nikdo zraněn, přesnou částku policie neupřesnila, jde však prý o desítky milionů korun. K výši škody se nechtěli vyjádřit ani zástupci přepadené bezpečnostní agentury.

Přepadení se odehrálo na cestě z Přemyslovic ve směru na Konice. "Šlo o tři maskované ozbrojené pachatele, ukradli několik desítek milionů korun. Při přepadení nebyl nikdo zraněn, na dodávce bylo rozbito boční sklo. Při přepadení také padly výstřely, typ zbraně nebyl upřesněn," řekla na místě krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podle místních svědků pachatelé ujeli v terénním autě, policisté však tuto informaci nepotvrdili. Do pátrání byl nasazen také vrtulník, na místo také dorazili psovodi. Podle obyvatel Přemyslovic se přepadení odehrálo za obcí u lesa.

"Pravděpodobně tam na ně čekali, vůz prý začal couvat do vesnice a oni údajně stříleli i směrem mezi obytné domy," řekla pracovnice obecního úřadu v Přemyslovicích.

Čtvrt na devět: Střelba a křik

Její informace potvrdil i muž, který prý přepadení sledoval na vlastní oči. Bydlí nedaleko místa. "Stalo se to v kopečku těsně za vesnicí, v místě, které se kříží s polní cestou. Pachatelé začali po autě střílet z brokovnice a samopalu. Auto začalo pomalu sjíždět, couvat zpět do vesnice," řekl ČTK svědek. Jeden z pachatelů prý posádce dokonce pohrozil granátem.

Přepadení podle něj trvalo několik minut, vůz byl údajně zasažen střelami i zezadu. Pachatelé prý poté ujeli v autě SUV. Střelbu slyšeli i další obyvatelé. "Bylo kolem čtvrt na devět, najednou jsem uslyšela střelbu a křik," řekla na místě starší obyvatelka Přemyslovic.

Pachatelé přepadli bezpečnostní agenturu Loomis, která se zabývá především přepravou a zpracováním hotovosti v České republice, obsluhou bankomatů a chráněnými přepravami cenin v Evropě. "Vzhledem k vyšetřování nebude naše společnost k této události poskytovat žádné informace. Posádka je v pořádku, nebyla zraněna," řekla dnes ČTK mluvčí agentury Lenka Lexová. Výši odcizené částky neupřesnila s tím, že to nedokážou sdělit.

Související