Jaroslav Zeman, spolumajitel nejstarší české fabriky na hračky Detoa a dlouholetý starosta Albrechtic v Jizerských horách, začátkem února zveřejnil na svém webu ostré prohlášení, v němž ODS přirovnal k Potěmkinově vesnici. „Opustila své vize malého a výkonného státu. Místo toho začleňuje do byrokratických struktur své padlé hrdiny, nevolitelné nýmandy, kamarády kamarádů a všelijaký jinde neuživitelný plebs,“ sepsul Petra Nečase severočeský byznysmen, který, jak sám říká, je ve vysoké politice vlastně náhodou. 

HN: Váš článek vzbudil v ODS, a nejen tam, silný rozruch, od té doby jste se k tomu ale moc nevyjadřoval. Vyznělo to jako váš rozchod s ODS.

Mám tu výhodu, že kandiduji sám za sebe. V Albrechticích si mě vlastně s ODS ani moc nespojují. Vemte si jen to sociální zázemí, ze kterého vycházím – voliči jsou většinou důchodci a já mám v zádech to, co mám, jsem z fabriky. A přesto jsem se dvakrát stal starostou.

HN: Takže budete znovu kandidovat za ODS?

Budu. V zastupitelstvu jsem od roku 2002, první období v opozici jsem trpěl, teď se to srovnalo, peněz je v Albrechticích dost. A to jsem nepočítal s tím, že obhájím mandát a dostanu víc hlasů než prve.

HN: Komunální volby budou příští rok na podzim, nebude pro vás značka ODS přítěží? Řada kolegů starostů to říká, vaše kritika šla také podobným směrem.

Kolegy starosty lituju. S takovými problémy v zádech, které má ODS, to musí být těžké. Mají to jako živnost, nemají cestu zpět, kdežto já to mám jako další starost navíc. Nijak se nevyvyšuju, ale pro mě je to jen další komplikace v životě, pořád něco řešit, někam docházet.

 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.