Na pražském Letišti Václava Havla byly dnes kvůli sněžení zrušeny tři lety, z Basileje, do Ženevy a Curychu. Důvodem jsou problémy na tamních letištích, ruzyňské letiště nadále funguje bez problémů, v provozu je kvůli počasí veškerá úklidová technika. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí.

"Letiště je v provozu, nabíráme pouze drobná zpoždění," uvedla Krejčí. Letiště má dnes odbavit 124 příletů a 127 odletů. V sobotu byly zrušeny kvůli počasí tři spoje.

Se zpožděními se kvůli sněžení nadále potýká letiště ve Vídni, které využívá řada Čechů. Podle webových stránek letiště byl dnes zatím zrušen jeden spoj do italské Boloni.

Sněžení v neděli opět komplikuje i dopravu na silnicích, v některých krajích hrozí i náledí. Silné sněžení ráno zasáhlo sever Čech. Kvůli závějím zůstávají na východě Čech stále uzavřené čtyři úseky menších silnic v Orlických horách. Přes den má být zataženo, sněhové přeháňky budou postupně přecházet v déšť. Odpoledne by měly srážky ustávat. Teploty se přes den dostanou nad nulu.

Příští týden až deset stupňů

Nedělní vydatné sněžení by mělo být poslední v této zimě. Srážky budou postupně přecházet v déšť a v týdnu teploty vystoupají až na deset stupňů. Začátek března by měl přinést jarní počasí, informoval dnes ČTK mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

"Neděle 24. února 2013 je zřejmě posledním dnem této zimy, kdy vydatně sněží a sníh komplikuje zejména dopravu," uvedl Dvořák. Už během dneška by se mělo od jihovýchodu oteplovat a v nižších polohách se bude z chumelení postupně stávat déšť, případně déšť se sněhem. Srážky ale mohou namrzat a ojediněle se může tvořit ledovka.

V polovině týdne se pak vyjasní, slunečné počasí doplní v nižších polohách teploty až k deseti stupňům. V noci ale ještě bude rtuť v teploměru klesat pod bod mrazu. "Nedá se tedy vyloučit, že začátek března bude mít zřetelně jarní charakter," dodal Dvořák.

Optimistická předpověď přichází po několikadenním sněžení, kdy zejména sobotní sněhová nadílka zasypala Česko vrstvou sněhu. Například stanice Luká v Olomouckém kraji naměřila od sobotního rána do večera 16 centimetrů nového sněhu, Praha 11 a Ostrava a Brno devět centimetrů. V noci pak v Praze Ruzyni napadlo dalších sedm centimetrů sněhu, Doksany hlásí šest centimetrů.

Související