Český tenista Tomáš Berdych v Marseille první titul v sezoně nezískal. Šestý hráč světa v dnešním finále s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou nevyužil v tie-breaku druhého setu mečbol a prohrál 6:3, 6:7 a 4:6.

Sedmadvacetiletý Berdych ve finále dlouho potvrzoval, že proti Tsongovi, kterého loni zdolal ve všech třech vzájemných duelech, se mu daří. Až do zkrácené hry ve druhém setu nečelil jedinému brejkbolu a v tie-breaku si dokázal vypracovat při soupeřově servisu mečbol, přestože předtím prohrával už 1:4.

Tsonga, osmý hráč světa, ale hrozbu prohry odvrátil, což se mu povedlo v Marseille už podruhé. Ve čtvrtfinále s Australanem Bernardem Tomicem dokonce sedmadvacetiletý Francouz dokázal smazat pět mečbolů.

Berdych usiloval o devátý titul v kariéře a první od loňského října, kdy triumfoval ve Stockholmu. Ve švédské metropoli tehdy ve finále porazil právě Tsongu, se kterým má po dnešní prohře bilanci čtyř výher a dvou proher.

Tsonga získal první titul v sezoně a celkově desátý. Naposledy se z turnajového vítězství radoval loni v září v Metách.