Celková důvěra v domácí ekonomiku se v únoru zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry se ve srovnání s lednem zvýšil o 1,6 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně zvýšil vlivem zlepšení důvěry v průmyslu. Ve stavebnictví a v obchodě se důvěra snížila; ve vybraných odvětvích služeb se snížila mírně.Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

"K růstu důvěry napomohlo především lepší očekávání průmyslových firem na následující tři týdny a zmírnění obav spotřebitelů," říká Petr Dufek, analytik ČSOB. Ve srovnání s hodnotami v únoru 2012 jsou souhrnný indikátor důvěry a indikátor důvěry podnikatelů nižší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.