Nejvíc mě trápí, že nám nedůvěřuje mladá generace, říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Pavel Blažek. "První důvod může být v tom, že jako já jsem se díval na Gustava Husáka, tak oni se dívají na Václava Klause a ODS. Chtějí změnu," řekl.

HN: Nejpozději za rok a čtvrt vás čekají volby, které, ať budete dělat cokoli, s největší pravděpodobností prohrajete. Myslíte, že má smysl do voleb vyměnit lídra - tedy premiéra Nečase?

Musel bych vědět, kdo by to byl.

HN: A vidíte někoho?

Ve srovnání s předsedy, Klausem, Topolánkem, Nečasem, nevidím.

HN: Martin Kuba?

Nechci se nikoho dotknout. Ale ve srovnání s těmito třemi nevidím. Politické strany u nás trpí tím, že jaksi nemají politiky. To je jako kdybyste chtěli hrát fotbal a neměli trávník. Já v našim řadách žádného nového lídra nevidím.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.