Žalobce dostal od protikorupční policie návrh na obžalobu poslance Davida Ratha i jeho spoluobviněných. Bez dalších podrobností to uvedl mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Informaci serveru IHNED.cz potvrdil i krajský státní zástupce Petr Jirát: "Je to tak. V půl desáté mi policisté do kanceláře přivezli 103 svazků základní části vyšetřovacího spisu a zhruba deset krabic od banánů, kde jsou šanony s přílohami."

Jedná se tedy také o důkazní materiály, mezi které patří například doklady o zajištění majetku, účetní dokumentace nebo znalecké posudky. "Je toho hodně," zhodnotil pro server IHNED.cz Jirát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.