Údajné trafiky pro rebely z ODS prošetří policie. Uvedl to dnes server iDnes.cz. Trestní oznámení podal advokát Václav Láska. Exposlanci Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa (všichni ODS) podle něj vzali úplatek přijetím výhodných postů, uplatil je prý premiér Petr Nečas (ODS).

Trojice složila mandát a poslanci, kteří je nahradili, pomohli vládě prosadit daňový balíček. Šnajdr a Fuksa se pak dostali do čela významných firem, Tluchoř podle médií získá místo v ČEZ.

Advokát a spolupracovník Transparency International Láska podal oznámení na zmíněnou trojici exposlanců a Nečase. Návrh původně zamítlo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1, ale Láska poté uspěl s odvoláním, píše server.

"Rozhodli jsme, že rozhodnutí o zastavení bylo předčasné, a vydali jsme závazný pokyn, aby oznámení bylo postoupeno k vyšetření policii," řekla iDnes.cz mluvčí pražského Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Láska rozhodnutí podle serveru vítá. "Klidně se však může stát, že po jejich výslechu (Tluchoře, Šnajdra, Fuksy) bude věc stejně odložena. Ale okolnosti celé věci už budou nuceni do policejního protokolu vysvětlit. A případné odložení věci se stane s řádným odůvodněním," řekl.

Šnajdr, Tluchoř a Fuksa složili mandát v listopadu kvůli sporům o vládní daňový balíček. Sněmovna pak balíček prosadila a zažehnala několikatýdenní vládní krizi. Šnajdr byl následně v prosinci jmenován do dozorčí rady společnosti Čepro, Fuksa v lednu zamířil do čela Českého Aeroholdingu. Ohledně Tluchoře média spekulovala, že získá místo ve společnosti ČEZ. To ale Tluchoř popírá.

Související