Srpen 2012. Prezident Václav Klaus vetuje zákon o zřízení energetických štítků na budovy a tvrdí, že jde o nejhorší a nejškodlivější normu, kterou kdy dostal k podpisu. Pak shodí ještě zákon o ochraně dětí a označí ho za bezcitný a surový. A během dalšího měsíce pak vrátí novelu, která měla snížit přeplněnost věznic.

Možnost vracet zákony, jednu z výsad prezidentské funkce, využívala odcházející hlava státu Václav Klaus ve své desetileté hradní periodě často. Tedy alespoň ve srovnání s jeho předchůdcem Václavem Havlem, který veto použil mnohem méně. Zatímco Klaus vrátil za deset let 59 novel, Havel během stejného období 25.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Odcházející prezident Václav Klaus vetoval dvojnásobně víc zákonů než jeho předchůdce Václav Havel. Ten zase během desetiletého prezidentování udělil dvojnásobně více milostí. A také vyhlásil o jednu amnestii více, i když ta Klausova vyvolala velký poprask.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.