Ze zákona, který v roce 2004 přijali poslanci kvůli zabezpečení bývalých prezidentů, má exprezident nárok na auto s řidičem, 50 tisíc korun na asistenta a kancelář, může také dostat ochranku. A to je všechno. Desítky úředníků, kteří se starali o fungování jeho úřadu, zmizí.

„Největší změna při rozjíždění kanceláře Václava Havla se týkala vyřizování pošty. Dostával obrovské množství osobních dopisů i pozvání ze zahraničí a zpočátku téměř nebylo možné na ně reagovat,“ popisuje Sabina Tančevová, někdejší Havlova osobní tajemnice, která do kanceláře nastoupila v roce 2008.

Manželé Klausovi se z Hradu přesouvají do řadové vily v pražských Kobylisích, kterou koupili v roce 2007. Na výběr ale měli i z dalších nemovitostí, které jim patří. Například bytů v Libni, apartmánu v Peci pod Sněžkou nebo chalupy na Táborsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.