Ve věku 65 let v úterý náhle zemřel známý psycholog Slavomil Hubálek. Jako soudní znalec vyšetřoval řadu vrahů a sexuálních deviantů.

Informaci, kterou jako první přinesl server iDnes.cz, potvrdil sexuolog Petr Weiss. Ocenil Hubálka jako tvůrce českého modelu ústavní léčby sexuálních deviantů. Tento model je podle něj jeden z nejúspěšnějších ve světovém měřítku.

"Já ho považuju za jednoho ze svých učitelů, podstatně mě v mé profesní dráze ovlivnil, protože on byl ten, který mě nasměroval na cestu psychoterapeutického přístupu k pacientům s poruchou sexuální preference," řekl profesor.

Podle iDnes.cz psycholog zavolal kolem 13:30 v restauraci v centru Prahy záchranku s tím, že ho bolí na hrudi. Když ale záchranáři dorazili na místo, byl už mrtvý.

Podle lékařů měl zřejmě zástavu srdce. Přesnou příčinu bude muset určit pitva.

Hubálek se narodil 13. června 1947. Vystudoval psychologii na Univerzitě Karlově. Pracoval na sexuologickém oddělení léčebny v Horních Beřkovicích, v poradně pro vysokoškoláky v Praze a později v Sexuologickém ústavu UK.

V letech 1990 až 1992 byl mluvčím a tajemníkem ministra zdravotnictví a v roce 1993 založil společnost Alea - psychologie, spol. s.r.o., která se zabývá psychologickým a personálním poradenstvím.

Působil jako soudní znalec v oboru klinické psychologie a sexuologie. Přednášel sociální psychologii na Fakultě sociálních věd UK.

Související