Kancléř Vratislav Mynář ještě definitivně nepřevzal úřad od Miloše Zemana, a už se mezi nimi objevila menší roztržka.

Mynář v rozhovorech připustil, že chce v nové funkci nadále pomáhat své Straně práv občanů – Zemanovcům. O tom, zda bude obhajovat svou předsednickou pozici, se chce ještě poradit s politickou radou a Milošem Zemanem. Ten nadále zůstává čestným předsedou Zemanovců.

„Vím, že bývalo zvykem, nebo nezažitým pravidlem, že hradní kancléři byli apolitičtí, že nebyli členy žádné politické strany. Samozřejmě si nechám dát výklad, zda je to slučitelné se zákonem, v případě, že ne, tak se přiznám, že s tím nemám problém, a jsem hrdý, že jsem předsedou SPOZ, a rád bych v tom pokračoval, to znamená hlásit se k SPOZ a pomáhat se splněním našich cílů a programových bodů,“ řekl Mynář v pondělním rozhovoru pro server IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.